Go to grow logo link
Exprofesso facebook
Exprofesso linkedin
Exprofesso Twitter
Exprofesso Instagram

Trenerzy

Trenerzy

Poznaj nasz zespół trenerów, który potrafi w profesjonalny i zapadający w pamięć sposób przekazywać wiedzę.

 

Magdalena Czernecka

Magdalena Czernecka

Absolwentka Psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ. Certyfikowany Trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego I stopnia. Absolwent Szkoły Trenerów i Konsultantów Zarządzania Marik, przy współpracy z Thames Valley University (UK). Certyfikowany Doradca Personalny i Trener Biznesu nadany przez superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Elżbietę Sołtys (2006). Absolwentka Szkoły Treningu Interpersonalnego Grupy Training Consulting prowadzonej przez superwizora PTP Halinę Nałęcz-Nieniewską (2008). Absolwentka Wachlarza Kompetencji Trenerskich, prowadzonego przez Pracownię Psychologiczną Elżbiety Sołtys Jan Robert Sołtys 2010. Specjalista Counsellingu Gestalt (Absolwent 3-letniej Szkoły Counsellingu Gestalt Instytutu Edukacji i Rozwoju Osobistego w Krakowie oraz Associazione Italiana di Counselling we Florencji oraz programu uzupełnień „Tożsamość terapeuty Gestalt” Instytutu Integralnej Psychoterapii Gestalt, Kraków 2011.

Agnieszka Kotucz

Agnieszka Kotucz

Trener zarządzania i konsultant. Studia wyższe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (magisterium z psychologii stosowanej). Ukończyła Szkołę Trenerów Zarządzania, organizowaną przez Stowarzyszenie Trenerów i Konsultantów Matrik (2006), Wachlarz Kompetencji Trenerskich Pracowni Psychologicznej oraz Intercultural Trainer Program. Działa w Stowarzyszeniu Edukacji Człowieka Dorosłego. Współpracuje z Wszechnicą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi warsztaty z zakresu: umiejętności menedżerskich, profesjonalnych prezentacji, wdrażania zmiany, zarządzania czasem i stresem oraz efektywnej komunikacji. Jako konsultant realizowała projekty Assessment i Development Center, zarządzania talentami oraz badania opinii pracowniczych.

Zainteresowania: dobry film oraz aktywne spędzanie czasu wolnego (snowboard, narty, żeglarstwo).

Sylwia Rybak

Sylwia Rybak

Certyfikowany trener (BTEC Professional Certificate in Training, Learning and Development (International), konsultant (First Certificate in Organizational Development Consulting (FCODC) oraz coach (Ericksson College Certificate ACSTH ICF). Członek Zarządu Stowarzyszenia Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK. Na jej doświadczenie zawodowe składa się między innymi praca w międzynarodowym centrum konferencyjnym w Szwajcarii, gdzie kierowała zespołami projektowymi i była współorganizatorem wielu konferencji. Pracowała również jako koordynator projektów szkoleniowych, tłumacz, lektor, była specjalistą do spraw zarządzania, menadżerem, zajmowała się również sprzedażą i obsługą klienta. Szkoleniowo i konsultingowo od wielu lat jest związana z branżą IT oraz branżą produkcyjną. Sylwia jest również przewodnikiem górskim i ratownikiem medycznym. Jest autorką i asesorem zarządzającym kilkudziesięciu projektów z zakresu oceny potencjału pracowników oraz rekomendacji rozwojowych.

Dominika Kukiełka–Pucher

Dominika Kukiełka–Pucher

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Certyfikowany coach (Certified Professional Co-Active Coach) z akredytacją International Coach Federation. Absolwentka The Coaches Training Institute (CTI). Coach relacji i systemów w organizacjach (Organization & Relationship System Coaching-ORSC). Facylitator metody Team Diagnostic Assessment (TCI). Trener z międzynarodowym Certyfikatem Trenera Zarządzania – Edexcel I BTEC. Doświadczenie biznesowe zdobywała przez 14 lat jako trener, konsultant i manager projektów HR w obszarze oceny i rozwoju pracowników, zarządzania talentami, rozwoju kompetencji menedżerskich. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zespołów action learningowych. Autorka licznych publikacji z dziedziny HR oraz coachingu. Prowadzi także coaching relacji i zespołów oraz warsztaty z zakresu umiejętności coachingowych. Klienci cenią ją za umiejętność trafnego identyfikowania celów pracy rozwojowej, motywowania i inspirowanie do pracy nad sobą, poczucie humoru oraz umiejętności budowania relacji z klientem, która wspiera rozwój.

Zainteresowania: podróże z wyzwaniem, aktywny odpoczynek, kultura japońska; ceni dobrą książkę i film oraz work/life balance.

Katarzyna Wolska

Katarzyna Wolska

Specjalizuje się w indywidualnych zajęciach z przedstawicielami najwyższej kadry zarządzającej rozwijając ich kompetencje menadżerskie, współtworząc projekty strategiczne, rozwijając style zarządcze oparte na różnorodności i potencjale człowieka. Eksperckim i zarówno hobbystycznym tematem jest profesjonalna prezentacja i praca głosem. Najczęściej prowadzi projekty długoterminowe (w których proces implementacji zmian jest kluczowym elementem edukacyjnym dla Uczestnika). Posiada Międzynarodowy Zawodowy Certyfikat – BTEC Professional Certificate Training, Learning and Development (International) i Międzynarodowy certyfikat Doradcy i Asesora. Jest certyfikowanym konsultantem Insights Discovery, certyfikowanym Doradcą i Asesorem. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Pierwsze szkolenia prowadziła w 1996 roku, lecz zawodowo zajmuje się nimi od 2003 roku. Dawniej dziennikarka radiowa (RMF FM), a także Dyrektor zarządzający firm zajmujących się produkcją filmową, Dyrektor ds. rozwoju krakowskiej firmy doradczo-szkoleniowej i Sales Manager w branży informatycznej. W SKiTZ MATRIK, prowadziła zajęcia w ramach Szkoły Trenerów. Angażuje się merytorycznie i pracuje jako konferansjer przy projektach medialnych i marketingowych. Prowadzi zajęcia na kilku kierunkach studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Współautorka dwóch części książki „Vademecum trenera” współpracowała jako dziennikarz z miesięcznikiem “Benefit” oraz „Personel i Zarządzanie”.

Prywatnie wielbicielka tańca, sportu i Indii.

Rafał Leśniewski

Rafał Leśniewski

Trener, konsultant, od ośmiu lat prowadzi szkolenia menagerskie z zakresu: umiejętności menedżerskich, zarządzania konfliktem, asertywności, komunikacji oraz pracy w zespole. Posiada 8-letnie doświadczenie handlowe i menedżerskie oraz doskonałe umiejętności komunikacyjne. Umiejętności praktyczne wyniesione z pracy zawodowej poparł wiedzą zdobytą w Szkole Psychologii i Komunikacji Interpersonalnej w Bielsku Białej. Jest certyfikowanym praktykiem i mistrzem Programowania Neurolingwistycznego (NLP) oraz Certyfikowanym Trenerem Biznesu i Doradcą Personalnym z ramienia pracowni psychologicznej Elżbiety Sołtys. Posiada także tytuł trenera Małopolskiej Szkoły Trenerów Organizacji. W pracy szkoleniowej, jak i w życiu prywatnym za najważniejsze uważa otwartą komunikację oraz wspólne osiąganie założonych celów. Dzięki temu łączy planowe działanie z radosną spontanicznością.

Jego pasją są góry, które wciąż na nowo odkrywa, przemierza i zgłębia ich tajemnice.

Michał Dziekoński

Michał Dziekoński

Absolwent AE Katowice, Advanced Certificate in Marketing (UK), MBA Oxford Brookes University, programu Marketing Training w Orlando (USA) oraz kilku studiów podyplomowych. Praktyk z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w dużych koncernach międzynarodowych; specjalizuje się przede wszystkim w marketingu strategicznym. Certyfikowany konsultant i trener the Chartered Institute of Marketing. Jest autorem szeregu artykułów oraz książek: “Wskaźniki marketingowe” i “Jak szybko napisać profesjonalny plan marketingowy”. Stworzył kilkanaście autorskich gier symulacyjnych z zakresu zarządzania strategicznego, marketingu, sprzedaży, symulacji procesów produkcyjnych i zakupów.

Maja Dobkowska

Maja Dobkowska

Trenerka kreatywności, pedagog, autorka programów rozwijających kreatywność, animatorka kultury. Absolwentka polonistyki na UJ, skończyła też Szkołę Trenerów Wszechnicy UJ. Związana z Ośrodkiem Twórczej Edukacji Kangur oraz Exprofesso, gdzie współtworzyła gry, programy integracyjne oraz projekty szkoleniowe. Wspólnie z Moniką Dymacz-Kaczmarczyk opracowała program “Wiosna Innowacji” włączający pracowników różnych szczebli branży produkcyjnej w tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Certyfikowana trenerka programu Odyseja Umysłu. Najszczęśliwsza jest kiedy pracuje z grupami lub prowadzi zajęcia z dziećmi, a także, gdy ma czas, żeby pisać książki dla dzieci.

Hobbystycznie pomaga muzeom wdrażać innowacyjne pomysły w nowo powstające ścieżki zwiedzania.

Jarosław Orzechowski

Jarosław Orzechowski

Studia psychologiczne ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jest adiunktem w Instytucie Psychologii UJ i Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Od ponad 10 lat prowadzi szkolenia w zakresie podstawowych umiejętności psychologicznych. Specjalizuje się w tematyce twórczego rozwiązywania problemów. Zrealizował wiele projektów szkoleniowych, dotyczących zastosowania technik kreatywnych w marketingu (oraz dziedzinach pokrewnych: strategii, PR, reklamie). Jest nie tylko trenerem, ale i moderatorem pracy grupowej, wspomagającym kreatywnie działy marketingu.

Jest współautorem książki „Trening twórczości” (2005), będącej praktycznym przewodnikiem dla trenerów i moderatorów.

Rafał Szczepanik

Rafał Szczepanik

Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Trener Training Partners, specjalizujący się w dwóch dziedzinach szkoleniowych: zespół (zarządzanie, komunikacja, budowanie, integracja) oraz gry symulacyjne. Uznawany za jednego z najlepszych polskich trenerów w dziedzinie gier symulacyjnych i strategicznych. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor oraz certyfikowany trener outdoor w zakresie: gry plenerowe, wspinaczka skałkowa i techniki linowe, paintball i strzelectwo, narty i snowboard, survival, egzotyczne wyjazdy motywacyjne. Członek brytyjskiego Institute for Outdoor Learning.

Marek Romanowicz

Marek Romanowicz

Absolwent Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Organizacji i Zarządzania. Dr nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Wszechstronny trener posiadający certyfikat Trenera Zarządzania wydany przez Edexcel. Posiada wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu i prowadzeniu projektów szkoleniowych z zakresu: komunikacji, budowania zespołu, umiejętności managerskich, budowania współpracy, zarządzania zmianą i czasem oraz zarządzania projektami. Jest autorem szeregu artykułów poświęconych m.in. efektywności zespołów pracowniczych. Ukończył szereg kursów specjalistycznych poświęconych doskonaleniu umiejętności kierowniczych czy skutecznym negocjacjom handlowym.

Artur Przybyłowicz

Artur Przybyłowicz

Absolwent wrocławskiej Akademii Ekonomicznej.  Posiada wieloletnią praktykę oraz doświadczenie sprzedażowe i zarządcze w świecie międzynarodowych korporacji FMCG. Pracował jako manager regionalny (detal, hurt, HoReCa, sieci handlowe), Krajowy Coach i szef działu szkoleń. Od 5 lat jako trener, coach, konsultant prowadzi warsztaty szkoleniowe dla firm z sektora państwowego i prywatnego. Specjalizuje się w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, rozwoju osobistego oraz szeroko rozumianej efektywnej lingwistyki i wywierania wpływu. Posiada certyfikację trenerską Warszawskiego Instytutu Neurolingwistyki oraz Insights Discovery. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. J.Tischnera w Krakowie oraz Akademii Mistrzów Treningu.

Marek Kucab

Marek Kucab

Trener kompetencji interpersonalnych, trener wewnętrzny. Absolwent Zarządzania Kadrami Przedsiębiorstwa AGH w Krakowie oraz studiów podyplomowych. Trener Biznesu i Organizator Szkoleń na WSE w Krakowie, członek Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania Matrik, uczestnik Małopolskiego Klubu MATRIK. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie z zakresu tworzenia i zarządzania zespołami pracowniczymi, obsługi klienta, prowadzenia działań marketingowych i promocyjnych. Od czterech lat prowadzi szkolenia z zakresu kompetencji interpersonalnych, takich jak komunikowanie, asertywność, negocjacje, współpraca w zespole, rozwiązywanie konfliktów, kierowanie pracownikami, kreatywność i twórcze rozwiązywanie problemów. Prowadził również liczne zajęcia integracyjne dla różnych grup zawodowych. Opracował wiele autorskich projektów szkoleniowych. Współpracował m.in. z organizacjami skupiającymi pracowników służby zdrowia. Współorganizator Absolwenckiej Inicjatywy Trenerskiej przy Wyższej Szkole Europejskiej – organizacji skupiającej trenerów, zajmującej się rozwojem współczesnych metod szkoleniowych.

Jego pasją jest komunikacja we wszelkiej odmianie oraz zgłębianie dynamiki zespołów i ich przewagi w działaniu. Interesuje się również zagadnieniami motywowania i inicjowania twórczości pracowników.

Michał Faron

Michał Faron

Trener biznesu, konsultant, wieloletni praktyk biznesu. Ukończył studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studia MBA Stockholm University. Absolwent Szkoły Trenerów Matrik. Ukończył szkołę trenerów “Train the trainer” i szkołę coachów Erickson College International („The art & science of coaching”, certyfikat /ACCP/ oraz kurs team coaching). Posiada certyfikację trenerską EQF 5 – Wszechnicy UJ. Wykładowca na Studium Podyplomowym na Uniwersytecie Łódzkim. Redaktor pisma „KnowHow”. Posiada wieloletnie doświadczenie biznesowe w środowisku korporacyjnym, zdobyte na stanowiskach kierowniczych z różnych branż: IT (Dyrektor Marketingu CDN–Comarch, Doradca Strategiczny – Ericpol) i HRM (AdComm Manager – Hudson Global Resources). Pracuje z zespołami na każdym szczeblu zarządzania. Prowadzi szkolenia menedżerskie w zakresie rozwoju indywidualnego i planowania kariery. Prowadzi zajęcia dla specjalistów pracujących w grupach projektowych, stałych zespołach oraz w strukturach rozproszonych. Ponadto jest asesorem Centrum Oceny i Rozwoju (Assessment i Development Center). Facylituje grupy metodą Action Learning, Coachingu Grupowego oraz Zespołów Reflektujących i Case–In–Point.

Marcin Staszewski

Marcin Staszewski

Trener, coach, konsultant, mediator zawodowy. Jest absolwentem socjologii o specjalizacji struktura i działanie organizacji i instytucji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył The Art And Science of Coaching na Erickson Coaching Collage of Vancouver  i przeprowadził ponad 1000 godzin coachingów na różnych poziomach organizacyjnych (od top management do pracowników liniowych). Specjalizuje się w typologii osobowości, odnajdywaniu i wykorzystywaniu potencjału unikalnych talentów poszczególnych osób pracując w oparciu o model MBTI®, którego jest certyfikowanym praktykiem. Ma duże doświadczenie w pracy z organizacjami w sytuacjach trudnych: wewnętrznych konfliktów i podziałach, transformacjach i restrukturyzacjach, odbudowywania zespołów.

Tworzy i wykorzystuje gry własnego pomysłu, szczególnie preferując gry karciane.

Nasi klienci

 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera
 • logo partnera

Znak jakości


Exprofesso z certyfikatem Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych